Klimasens

Sluneční termické panely

Naše sluneční termické kolektory vynikají velmi dobrou účinností, která byla prověřena na zkušebně v Rakousku. Tradice výroby byla započata již v roce 1995. Jejich funkčnost, kvalita zpracování a použité materiály jsou tak již několik let prověřovány. V současné době zkoušíme nové materiály a inovujeme výrobu za účelem zlepšení kvality, účinnosti a snížení ceny.
Dodáváme v následujících délkách:
MK2
910 x 2000 cm
MK3
910 x 3000 cm
MK4
910 x 4000 cm
MK6
910 x 6000 cm

Speciální kalené solární sklo s minimální příměsí železa (není v pohledu zelené ale čiré) a o síle 3,2 mm umožňuje maximální prostup slunečních paprsků až na absorpční plochu. Sklo je zasazeno do rámu a je pevně utěsněno speciálním UV stabilním silikonem.

Konstrukce rámu kolektoru je spojena lisováním nikoliv šroubovými spoji. Je tvořena z eloxovaného hliníku, který je odolný vůči kyselým dešťům a povětrnostním vlivům. Nekoroduje. Za účelem správného odvětrání kolektoru je profil rámu dvoukomorový. Zadní strana je tvořena z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,55 mm a je perforovaný proti jeho prohnutí. Rám a pozinkovaný plech je kompletně utěsněn, aby nedocházelo k vnikání vody do vnitřku kolektoru a následnému zapařování skla.

Absorbéry jsou celoměděné od firmy Alanod typu mirotherm®. Stagnační teplota kolektoru je 216 °C.

Vnitřní zateplení kolektoru je tvořeno z minerální kameninové vaty s černým povrchem odolným UV záření.

Montážní příslušenství je dodáváno z nerezové oceli (držák C profilu, spojovací materiál). Dodáváme hliníkové C profily a stavitelné sloupky z vlastní produkce.

V současné době je výroba pozastavena.