Klimasens

PODLAHOVÉ TOPENÍ

Náš systém podlahové vytápění je oproti jiným výjimečný ve způsobu uchycení trubky k systémové desce, přičemž trubka je velmi dobře ukotvena a tímto umožňuje pohodlnou montáž.

Systém se skládá ze sololitové podlahové desky o rozměrech 1220 x 2750 x 3,2 mm nebo 1220 x 2440 x 3,2 cm, na které se nachází kruhové otvory pro montáž objímek. Deska je děrovaná v rastru po 5cm. Objímka se instaluje do podlahové desky systémem click clack ručně nebo montážním přípravkem (možnost dodání). Objímka po instalaci zůstává otočná. Do objímky je možné umístit trubku o průměru 16 – 20 mm. Volbu typu trubky lze nechat na konkrétním instalatérovi.

Dokonalost tohoto systému umožní celoplošné zalití pláště trubky, ve které proudí kapalina (voda). U jiných konvenčních systémů je trubka mnohdy izolovaná držáky (polystyrenovými špunty), tím se omezuje předávání tepla z pláště trubky až o 30% oproti našemu systému.

Kvalitní odrazovou fólii s bublinkami, která změní ve skladbě podlahy důležitý proces předávání tepla (vedení na sálání), u nás běžně zakoupíte.

Dbáme i na recyklaci našich plastových odpadů z výroby stěnového vytápění a tyto objímky a další netlakové komponenty vyrábíme z nich

VÝHODY oproti jiným podlahovým systémům

1. Položení podlahových desek je velice jednoduché a rychlé díky jejich velkým rozměrům.
2. Díky způsobu fixace trubky k desce nezamezujeme důkladnému zalití trubky materiálem (anhydrid, C-floor, beton), a tím zvyšujeme přenosovou plochu tepla do prostoru až o 25% oproti konkurenčním systémům.
3. Otočná objímka drží velmi pevně a odolává i těm nejnáročnějším stavebním podmínkám.
4. Klást trubku je možné po roztečích 10 nebo 15 cm.
5. Možnost použití trubky o průměru 16 – 20 mm.
6. Jako jediný z mála podlahových systémů jej lze umístit na kročejovou izolaci v podkrovních prostorech – výška podlahového systému dosahuje pouhých 28 mm (s trubkou o průměru 20 mm).
7. Deska se snadno dělí planžetovým nebo jiným nožem. Není potřeba jiného vybavení (okružní pila).
8. Možnost kotvení objímky Tackerem (zeptejte se nás)
9. Variabilita použití odrazových fólií (hliníková / s mirallonem / s bublinkami).
10. Nízkému rozměru systému (28 mm) vděčíme za větší variabilitu při výběru typu a výšky zateplení podlahy bez výrazného omezování.
11. Při lití betonu se „nevyplavuje“ na povrch.
12. Poměr ceny a účinnosti našeho systému je oproti konkurenci velmi výhodný.